Home / Politika (page 903)

Politika

Kryeministri Rama komenton mbi situatën në Maqedoni

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama shprehu mbrëmë shqetësim për situatën e krijuar në Maqedoni, pas protestave të shqiptarëve të atjeshëm të cilat shpërthyen kur një gjykatë dënoi me burgim të përjetshëm 6 shqiptarë për vrasjen e disa qytetarëve maqedonas në ...

Read More »

Dervishi: Marrëdhëniet me Greqinë, shumedimensionale

 Ambasadori shqiptar në Athinë Dashnor Dervishi informoi sot komisionin parlamentar të Politikës së Jashtme mbi marrëdhëniet aktuale me Greqinë dhe atë të perspektivës. Në fillim të fjalës së tij ambasadori i konsideroi “shumedimensionale”. marrëdheniet mes Shqipërisë dhe Greqisë. “Greqia është ...

Read More »