Home / Parlamentare (page 14)

Parlamentare

Dade: Vizita e Metës në Athinë, e shkëlqyer

Komisioni parlamentar i Politikës së Jashtme zhvilloi të martën një seancë dëgjimore me zyrtarë të ministrisë së Jashtme për situatën në rajon. Pas raportimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Çështjeve Politike dhe Strategjike në MPJ, Ferit Hoxha, nënkryetari demokrat i komisionit, ...

Read More »

Berisha: Krimi mbizotëron në çdo cep

Ish-kryeministri Sali Berisha, duke folur në Parlament ka deklaruar se krimi mbretëron sot në çdo cep të Shqipërisë. Në seancën plenare, Berisha ka thënë se, “nuk mund të flitet me këtë mazhorancë, pasi e ka çmendur pasuria”. “Vrasja e Arditit ...

Read More »

Balla-Blushit: Kthe mandatin socialist

Në replikë të tij, deputeti socialist Taulant Balla akuzoi Blushin se nuk ka qënë asnjëherë socialist, dhe se duhet të kthejë mandatin. “Dy deputetë të PS me dëshirën e tyre vendosin të largohen nga gupi ynë parlametnar dhe unë në ...

Read More »