Home / Parlamentare (page 18)

Parlamentare

Kuvendi nis sot sesionin e ri

Kuvendi i Shqipërisë pritet që pasditen e sotme të çel dhe sesionin e tij VII të Legjislaturës VIII. Është bëre e ditur se seanca do të hapet në orën 17:00, seancë kjo që do të nisë me njoftimin e projektligjeve ...

Read More »

Çfarë do të sjellë vettingu?

Ligji i sapomiratuar i vetting-ut pa praninë e opozitës, vë sipas saj “nën kontrollin tërësor politik të qeverisë procesin e vlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve”, ngaqë , sipas saj, ky ligj u jep rol të rëndësishëm në procesin e vlerësimit ...

Read More »