Home / Presidenciale (page 19)

Presidenciale

Presidenti Nishani dekreton disa ligje

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekretoi shpalljen e katër ligjeve, të miratuara së fundi nga Kuvendi. Kështu, Presidenti dekretoi një ndryshim në ligjin “Për pronësinë shtetërore në shoqëritë tregtare financiare me kapital tërësisht shtetëror”; si dhe tre marrëveshje për financimin ...

Read More »

Presidenti Nishani në Samitin e Paqes në Turqi

-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, me ftesë të Presidentit të Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, mori pjesë në Samitin e Paqes dhe ceremonitë e përkujtimit të 100-vjetorit të Betejave Tokësore dhe Detare të Çanakalasë zhvilluar në Stamboll dhe Çanakkale, ...

Read More »