Home / Presidenciale (page 6)

Presidenciale

Dekorohet diplomati i parë amerikan në Tiranë

Presidenti i Republikes, Bujar Nishani dekoroi diplomatin e parë amerikan që ka shërbyer në Tiranë pas rivendosjes së marëdhënieve diplomatike me SHBA. Christopher Hill u dekorua në 25-vjetorin e  rihapjes së Ambasadës në Tiranë. “Puna e palodhur dhe veprimtaria e ...

Read More »

Nishani dekoron shqiptarët e Amerikës

Gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara në kuadër të punimeve të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Presidenti Bujar Nishani u takua edhe me përfaqësues të komunitetit shqiptarë përtej Atlantikut. Në një ceremoni të organizuar në Manhatan, kreu i Shtetit dekoroi ...

Read More »

Nishani takohet me Ban Ki-moon

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në kuadrin e pjesëmarrjes në punimet e Sesionit të 71-të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, zhvilloi takime dypalëshe me Sekretarin e Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, me Presidentin ...

Read More »