Home / Presidenciale (page 7)

Presidenciale

Nishani dekreton “reformën”

Presidenti i Republikës dekretoi ndryshimet kushtetuese të miratuara nga Kuvendi javën e kaluar. Me dekretin e marrë nga Presidenca dhe kalimin e 7 ligjeve kryesore të paketës së reformimit të drejtësisë, u hapet rruga ngritjes së institucioneve të reja të ...

Read More »

Nishani mesazh homologut gjerman për sulmet në Mynih

Presidenti Bujar Nishani, nëpërmjet një mesazhi dërguar Presidentit të Republikës Federale të Gjermanisë, Joachim Gauck, shpreh ngushëllimet më të ndjera për viktimat e pafajshme dhe solidaritetin për popullin gjerman, duke dënuar njëkohësisht me forcë aktet ekstreme dhe kriminale terroriste në ...

Read More »

Presidenti Nishani pret Lordin Alan Watson

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti të martën Lordin britanik, Alan Watson të Richmond CBE, i cili ndodhet në një vizitë pune në Shqipëri. Sipas zyrës së shtypit të Presidencës, Kreu i Shtetit vlerësoi kontributin personal të Lordit Watson në ...

Read More »