Home / Bota / Amerika (page 11)

Amerika

Vrasës serial në SHBA?

Pak ditë pasi vajza e një heroi të 11 Shtatorit në SHBA u gjet e vrarë, pasi ishte përdhunuar, një tjetër rast i rëndë trondit Shtetet e Bashkuara. Një menaxhere në kompaninë Google nga Nju Jork, u zhduk pasdite, teksa ...

Read More »

Sulmi në Benghazi, paditet Hillary Clinton

Prindërit e dy amerikanëve të vrarë në sulmet terroriste te Bengazit kane paditur kandidaten demokrate për Presidente, Hillary Clinton në Gjykatën Federale, duke thënë se ish-Sekretarja e Shtetit është përgjegjëse  për vdekjen e fëmijëve të tyre. Padia, e ngritur nga  ...

Read More »

Trump: Clinton është Djalli!

Kandidati republikan Donald Trump tha se Hillary Clinton është vetë Djalli, ndërsa miliaderi vazhdon të sulmohet edhe nga brenda partisë së tij. Gjatë një mitingu në Pensilvani, Trump sulmoi edhe Bernie Sandersin, duke e akuzuar se kapitulloi para ish-Zonjës së ...

Read More »

Paratë, sfida e radhës mes Clinton e Trump

Një detyrë e rëndësishme për kandidatët Clinton dhe Trump është të bindin donatorët për të kontribuar në financimin e fushatave të tyre. “Fondet janë të rëndësishme për financimin e operacioneve në terren”, tha për Zërin e Amerikës strategia demokrate Penny ...

Read More »