Home / Bota / Amerika (page 13)

Amerika

Trump: Clinton është Djalli!

Kandidati republikan Donald Trump tha se Hillary Clinton është vetë Djalli, ndërsa miliaderi vazhdon të sulmohet edhe nga brenda partisë së tij. Gjatë një mitingu në Pensilvani, Trump sulmoi edhe Bernie Sandersin, duke e akuzuar se kapitulloi para ish-Zonjës së ...

Read More »

Paratë, sfida e radhës mes Clinton e Trump

Një detyrë e rëndësishme për kandidatët Clinton dhe Trump është të bindin donatorët për të kontribuar në financimin e fushatave të tyre. “Fondet janë të rëndësishme për financimin e operacioneve në terren”, tha për Zërin e Amerikës strategia demokrate Penny ...

Read More »