Home / Bota / Amerika (page 14)

Amerika

SHBA, xhekpot prej 454 mln dollarësh

Xhekpoti i lotarisë “Mega Millions” ka mbërritur në 454 milionë dollarë, duke e bërë këtë njërin prej 10 çmimeve më të mëdha në historinë e Shteteve të Bashkuara. Njerëzit kanë vërshuar të blejnë biletat e “Mega Millions”, me shpresën se ...

Read More »

Sondazhet, Clinton udhëheq ndaj Trump

Dy sondazhe të ndryshme në SHBA tregojnë se Hillary Clinton kryeson preferencat ndaj Donald Trump, por ndryshimi i shifrave të sondazheve dhe rrjedhimisht i avantazhit të Clinton, ka bërë që shumë të ngrenë vetullat. Sipas sondazhit të parë të kryer ...

Read More »

Kaliforni, vijon beteja me flakët

Zjarret në Kaliforni nuk janë fashitur ende, madje një vatër e re është shfaqur në jug të vendit, pikërisht në kohën kur zjarrfikësit arritën pas shumë mundimesh të vinin në fre një mur flakësh në rajonet qendrore të këtij shteti. ...

Read More »