Home / Bota / Amerika (page 18)

Amerika

Kanada, zjarri “përpin” Albertën

Autoritetet kanadeze shpallën gjendjen e emergjencës në provincën e Albertës, pasi një zjarr masiv detyroi 88 000 banorët e qytetit McMurray që të evakuoheshin. Zjarrfikësit dhe policia lokale paralajmëruan se zjarri mund të shkatërrojë pjesën më të madhe të qytetit ...

Read More »

Trump: Kina po na “përdhunon”

Donald Trump cilësoi deficitin tregtar të SHBA-së me Kinën, diçka ndaj të cilit ai ankohet shpesh, si një përdhunim. “Nuk mund të lejojmë Kinën që të përdhunojë vendin tonë dhe ata po bëjnë pikërisht këtë”, deklaroi Trump, duke iu referuar ...

Read More »