Home / Bota / Amerika (page 2)

Amerika

Vdes senator John McCain

Senatori John McCain, i cili shërbeu gjashtë mandate radhazi në Senatin amerikan dhe kandidoi dy herë për president vdiq të shtunën në moshën 81 vjeçare, pas një beteje të gjatë me kancerin në tru. Në vitin 1967 McCain u burgos ...

Read More »

Riorganizim në Shtëpinë e Bardhë

Një tjetër zyrtar i lartë u largua nga administrata Trump. Drejtori i Komunikimeve Anthony Scaramucci dha dorëheqjen 10 ditë pasi e mori këtë post në Shtëpinë e Bardhë. Presidenti Donald Trump emëroi Sekretarin e Sigurisë Kombëtare John Kelly si shefin ...

Read More »