Home / Bota / Amerika (page 24)

Amerika

Ashpërsohet gara presidenciale në SHBA

Raundi i tretë i zgjedhjeve paraprake mbahen këtë të shtunë në Shtetet e Bashkuara të Amerikes ku zgjedhësit në Nevada dhe ata në Karolinën e Jugut i drejtohen qendrave të votimit. Kandidatët republikanë garojnë në një raud paraprak në  Karolinën ...

Read More »

Trumpi e kthen, lavdëron Papën

“Kush mendon të ndërtojë mure, nuk është i krishterë”. Deklarata e Atit të Shenjtë, referim i hapur ndaj propozimit të Donald Trumpit për të ngritur një barrierë në kufirin e Shteteve të Bashkuara me Meksikën, e zemëroi keq miliarderin amerikan. ...

Read More »

Trump e Sanders fitojnë në New Hampshire

Kandidati republikan, miliarderi Donald Trump, dhe ai demokrat, senatori i Vermontit, Bernie Sanders janë fituesit e zgjedhjeve paraprake për garën presidenciale të vitit 2016 në New Hampshire. Sanders, që doli i pari përpara Hillary Clinton, tha se kjo fitore dëshmoi ...

Read More »