Home / Bota / Amerika (page 29)

Amerika

Qyteti mysliman në SHBA

Hamtramck është qyteti i parë në SHBA, ku myslimanët kanë shumicën në këshillin bashkiak. Kjo gjë ka tërhequr vëmendjen e të gjithë vendit, dhe po nxit tone raciste. Qyteti, i cili gjendet në jug-lindje të Miçiganit, ka një popullsi të ...

Read More »