Home / Bota / Amerika (page 32)

Amerika

SHBA: Trump shtyn vizitën në Izrael

Kandidati presidencial republikan amerikan Donald Trump njoftoi se e ka shtyrë vizitën në Izrael dhe tha se do t’i planifikojë bisedimet me kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu pasi të bëhet president. Zoti Trump i bëri komentet në Twitter pas protestave të ...

Read More »

Reagime ndaj komenteve të Trump-it

Reagimet ndaj thirrjes së kandidatit presidencial republikan Donald Trump për një ndalim total të hyrjes së muslimanëve në Shtetet e Bashkuara variojnë nga zemërim në tallje si brenda dhe jashtë vendit. Manjati miliarder i pasurive të patundshme e shpalli planin ...

Read More »