Home / Bota / Amerika (page 33)

Amerika

SHBA e marrin punën më seriozisht

Kemi të bëjmë me një nga të paktat ndryshime të strategjisë së SHBA. Përballë atentateve terroriste të Parisit, Uashingtoni vendosi të veprojë së bashku me partnerin e NATO-s, Turqinë. “Deri tani kemi mbyllur 75 përqind të kufirit dhe në bashkëpunim ...

Read More »