Home / Bota / Amerika (page 34)

Amerika

Nju Jork do të mirëpresë refugjatët sirianë

  Pranimi i refugjatëve sirianë është kthyer në betejën e re mes demokratëve dhe republikanëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Pasi një ditë më parë dhjetëra shtete, kryesisht me guvernatorë republikanë, u deklaruan kundër pritjes së refugjatëve, kryebashkiaku i ...

Read More »

Viktima amerikane e sulmeve në Paris

Një studente amerikane e vrarë gjatë sulmeve terroriste të Parisit u kujtua prej familjes, miqve dhe trupës akademike në Universitetin e Kalifornisë në Long Beach (California State University Long Beach). Qindra njerëz mbushën një sallë për të përkujtuar dhe bërë ...

Read More »

Gjendet i vdekur ish-bashkëpunëtori i Putin

Ish-bashkëpunëtori i Presidentit rus Vladimir Putin, është gjetur i vdekur në Uashington, njoftojnë mediat shtetërore në Rusi. Mikhail Lesin, ish-ministrit i Medias dhe ish-udhëheqës i kompanisë së fuqishme “Gazprom-Media Holding”, ka vdekur të enjten. Duke cituar familjarët, mediat ruse raportojnë ...

Read More »