Home / Bota / Amerika (page 48)

Amerika

Aksident me 8 të vdekur në Florida

Të paktën 8 persona kanë humbur jetën dhe 10 të tjerë janë plagosur pasi një furgon ka rënë në një kanal të Floridës, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas zyrtarëve, aksidenti ka ndodhur në jug të shtetit. Në furgon ...

Read More »

Izraeli ka përgjuar bisedimet SHBA-Iran?

Izraeli ka mohuar një raport që sugjeron se ka përgjuar bisedimet mes Shteteve të Bashkuara dhe Iranit mbi programin bërthamor të këtij të fundit. Një zyrtar i vjetër izraelit tha për BBC se këto pretendime, të publikuara në gazetën “Wall ...

Read More »

Në Utah kthehen skuadrat e pushkatimit

Në Utah të Shteteve të Bashkuara do të rifillojë përdorimi i skuadrave të pushkatimit për të kryer dënimin me vdekje, në ato raste kur helmet e përdorura për injeksion nuk do të jenë në dispozicion. Guvernatori i Utah, Gary Herbert ...

Read More »