Home / Bota / Amerika (page 49)

Amerika

Akuza për korrupsion senatorit demokrat

Të paktën 14 akuza, shumica e të cilave për korrupsion, janë ngritur në Shtetet e Bashkuara ndaj senatorit të lartë demokrat, Bob Menendez. Politikani nga Nju Xhersi akuzohet se ka përdorur influencën e tij për t’i sjellë ilegalisht përfitime një ...

Read More »

Aksident me 8 të vdekur në Florida

Të paktën 8 persona kanë humbur jetën dhe 10 të tjerë janë plagosur pasi një furgon ka rënë në një kanal të Floridës, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas zyrtarëve, aksidenti ka ndodhur në jug të shtetit. Në furgon ...

Read More »