Home / Bota / Amerika (page 50)

Amerika

“SHBA veproi me vonesë për pengjet”

Kryetari i Komitetit të Sigurisë Kombëtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Michael McCaul, është shprehur një ditë më parë shqetësimet e tij se Shtëpia e Bardhë nuk po bën sa duhet për shpëtimin e pengjeve jashtë kufijve. Në komentet ...

Read More »

Uashingtoni ndërpret çdo shkëmbim tregtar me Krimenë

 SHBA-ja ka ndërprerë të gjitha shkëmbimet tregtare me Krimenë për të protestuar kundër aneksimit të këtij gadishulli ukrainas nga Moska, njoftoi sot presidenti amerikan, Barack Obama. ”Dekreti presidencial ndalon çdo shkëmbim të mallrave, teknologjive dhe shërbimeve në drejtim apo në origjinë të ...

Read More »