Home / Bota / Amerika (page 51)

Amerika

Republikanët, gati të marrin kontrollin e Senatit

​Kongresi amerikan filloi dje punën, pas zgjedhjeve të javës së kaluar, ku republikanët morën kontrollin e Senatit dhe zgjeruan shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve. Korrespondenti i Zërit të Amerikës,njofton nga Senati ku shumë nga kundërshtarët më të ashpër të Presidentit ...

Read More »

“Dyndje” republikane në Kongresin amerikan

Ndonëse ende nuk ka mbaruar numërimi i plotë i votave, tashmë republikanët kanë garantuar fitoren në votimet e mes-mandatit për Kongresin amerikan, një përmbysje serioze për presidentin Barack Obama dhe aleatët e tij demokratë, që parashikojnë të kenë dy vite ...

Read More »