Home / Bota / Amerika (page 52)

Amerika

Uashingtoni ndërpret çdo shkëmbim tregtar me Krimenë

 SHBA-ja ka ndërprerë të gjitha shkëmbimet tregtare me Krimenë për të protestuar kundër aneksimit të këtij gadishulli ukrainas nga Moska, njoftoi sot presidenti amerikan, Barack Obama. ”Dekreti presidencial ndalon çdo shkëmbim të mallrave, teknologjive dhe shërbimeve në drejtim apo në origjinë të ...

Read More »