Home / Bota / Amerika (page 9)

Amerika

Transferohen 15 të burgosur të Guantanamos

Të paktën 15 të burgosur në bazën amerikane të Guantanamos, në Kubë, janë transferuar dhe u janë dorëzuar Emirateve të Bashkuara Arabe. Bëhet fjalë për transferimin më të madh të të burgosurve gjatë periudhës së administratës së presidentit Barack Obama. ...

Read More »