Home / Europa (page 12)

Europa

Shpërthim në Belgjikë, 5 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ka dëmtuar një ndërtesë në qytetin belg Verviers, bëjnë të ditur mediat vendase. Nuk është ende e qartë se çfarë e ka shkaktuar shpërthimin dhe nëse ka viktima, por pamjet tregojnë se fasada e tri kateve ...

Read More »

BE merr në shqyrtim reformat në Greqi

Në takimin e tyre në Bruksel ministrat e financave të Eurozonës marrin në shqyrtim gjendjen e reformave në Greqi. Në Athinë kryeministri i majtë Alexis Tsipras tregohet optimist. Nga perspektiva e qeverisë greke çdo gjë shkon sipas planit, për të ...

Read More »