Home / Europa (page 20)

Europa

Policia kryen arrestime në Belgjikë

Ministri belg i drejtësisë ka deklaruar se është kryer “një numër” i arrestimeve në Bruksel, në lidhje me sulmet në Paris, njofton agjencia e lajmeve Assotiated Press. Kjo vjen pasi policia gjatë ditës së sotme e bastisi një lagje në ...

Read More »

Sulmet e Parisit, Italia rrit vigjilencën

“Pas Parisit, radhën e ka Roma, Londra dhe Uashingtoni”. Ky kërcënim i bërë nga mbështetësit e ISIS në rrjetet sociale është një arsye më shumë për ngritjen e nivelit të vigjelencës në Itali. Ministri i Punëve të Brendshme Angelino Alfano ...

Read More »