Home / Europa (page 38)

Europa

Boshti ushtarak Gjermani-Francë-Poloni

Gjermania, Franca dhe Polonia do të ndërtojnë një strategji të përbashkët të politikës së sigurisë dhe mbrojtjes në BE. Ato kërkojnë një prioritet më të lartë, mendojnë ministrat e Mbrojtjes. Duke u nisur nga kriza aktuale në fqinjësi të Bashkimit ...

Read More »

Cameron zyrtarizon fillimin e fushatës zgjedhore

Kryeministri britanik, David Cameron mbërriti sot në mesditë në pallatin mbretëror Buckingham Palace për një takim me mbretëreshën Elizabeth II që zyrtarizon hapjen e fushatës për zgjedhjet legjislative më 7 maj. Mbërritja e Cameron, i cili kandidon për një mandat të dytë, por ...

Read More »

Koment: E pabesueshme dhe që s’të lë qetë

Pas rrëzimit të avionit të Germanwings me numër fluturimi 4U9525, të shkaktuar qëllimisht, ne kërkojmë më kot përgjigje. Dhe ndjejmë dhimbje dhe solidaritet, komenton Alexander Kudascheff. Është një gjë e tmerrshme. Bashkëpiloti bën vetëvrasje, megjithëse për motivet e tij nuk ...

Read More »