Home / Europa (page 59)

Europa

Ndotja e ajrit kushton miliarda

Rritje e numrit të sëmundjeve, të korra të dëmtuara: Pasojat e ndotjes në Europë janë katastrofike. Me kosto së paku 59 miliardë euro, konkludon një studim i Agjencisë Europiane të Mjedisit. Londra në mjegull? Oxhakë fabrikash që pompojnë tym? Këto ...

Read More »

Francë, 4 të vdekur nga moti i keq

Moti i keq në Europë vazhdon të marrë jetë njerëzish. Si pasojë e përmbytjeve, katër persona kanë humbur jetën në Francë si edhe dy të tjerë janë ende në kërkim. Mesnaten e dites se enjte një stuhi e fuqishme shkaktoi ...

Read More »

BE kritikon lirimin e nacionalistit serb Sheshelj

Rezoluta e Parlamentit Europian për “rastin Sheshelj“ dënon rreptë gjuhën e urrejtjes, kërkon që Haga të rishikojë vendimin për lirimin e tij të përkohshëm dhe porosit Beogradin që ta kundërshtojë një retorikë të tillë. Përmes rezolutës “Serbia: rasti i të ...

Read More »