Home / Europa (page 81)

Europa

Mijëra banorë largohen nga Donetsku

 Banorë të shumtë të Donetskut u larguan këtë fundjavë nga bastioni i kryengritësve në lindje të Ukrainës nga frika e sulmeve, pas përplasjeve që kanë shkaktuar këto ditët e fundit  30 të vdekur në 48 orë.Trupat e Kievit që përfunduan rrethimin e Donetskut kanë ...

Read More »

Spiunet qe vijne prej miqve

Celulari i kancelares, spiunët në BND dhe në Ministrinë e Mbrojtjes: Miku SHBA do të dijë gjithçka dhe me këtë po i tmerron aleatët. Eshtë shumë keq kështu, por kjo nuk mund të ndryshohet, mendon Volker Wagener. Gjermania dhe SHBA, ...

Read More »