Home / Europa (page 82)

Europa

Poroshenko diskuton armëpushimin me Merkelin

Në një bisedë telefonike me kancelaren gjermane Angela Merkeli, presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko ritheksoi gatishmërinë e tij për një armëpushim të ndërsjellë në lindje të vendit, por me kusht që të sigurohet dhe kontrolli i kufirit me Rusinë. Presidenti ...

Read More »