Home / Europa (page 84)

Europa

Spiunet qe vijne prej miqve

Celulari i kancelares, spiunët në BND dhe në Ministrinë e Mbrojtjes: Miku SHBA do të dijë gjithçka dhe me këtë po i tmerron aleatët. Eshtë shumë keq kështu, por kjo nuk mund të ndryshohet, mendon Volker Wagener. Gjermania dhe SHBA, ...

Read More »

Poroshenko diskuton armëpushimin me Merkelin

Në një bisedë telefonike me kancelaren gjermane Angela Merkeli, presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko ritheksoi gatishmërinë e tij për një armëpushim të ndërsjellë në lindje të vendit, por me kusht që të sigurohet dhe kontrolli i kufirit me Rusinë. Presidenti ...

Read More »