Home / Europa (page 9)

Europa

Romë, sekuestrohet “perandoria”

Karabinierët në Romë të Italisë u kanë sekuestruar “perandorinë ekonomike” me vlerë 80 milionë euro disa biznesmenëve, të përfshirë në trafiqe të paligjshme të klaneve të mafias napoletane. Tre biznesmenët ishin arrestuar nga karabinierët në janar 2014 në kuadër të ...

Read More »

Normaliteti i ri i Europës

Europa e re normale ka pësuar një seri sulmesh vdekjeprurëse nga xhihadistët. Ato nuk do të jenë të fundit. Në rrugët e Brukselit, ata përgatitën sulmin e ardhshëm. Por kur Shteti Islamik (IS) goditi më 22 mars Aeroportin Zaventem dhe ...

Read More »

Bruksel, policia përplaset me protestuesit

Policia belge përdori topa uji për të shpërndarë protestuesit kundër emigrantëve, të cilët iu kundërvunë njerëzve të mbledhur në qendër të Brukselit në përkujtim të sulmeve terroriste të së martës, më të rëndat që ka përjetuar ndonjëherë vendi. Një grup ...

Read More »