Home / Arte / Film (page 11)

Film

Festivali i Filmit dhe Kulinarisë

Festivali i filmit ballkanik dhe kulinarisë ka vijuar kalendarin e tij të ngjeshur të shfaqjes së filmave nga vende të ndryshme të rajonit. Këtë vit në festival janë sjellë 74 filma të cilët do të shfaqen ditë pas dite dhe ...

Read More »

Vdes ikona e “Hollywood”-it Lauren Bacall

Aktorja ikonë e epokës së artë të “Hollywood”-it, Lauren Bacall, vdiq dje në mbrëmje në moshën 89 vjeçare, konfirmoi famlija e burrit të saj, Humphrey Bogart. “Është me një dhimbje të thellë dhe pavarësisht kësaj me shumë mirnjohje për jetën ...

Read More »

Rikthehet “Rrathë III”

Konkursi Të gjithë të rinjtë që duan të shpalosin aftësitë e tyre në video-dokumentarët e shkurtër, do të ketë sërish këtë vit një mundësi për t’i bërë reale këto dëshira. Për të tretin vit radhazi, konkursi “Rrathë” rikthehet për t’u ...

Read More »