Home / Arte / Film (page 9)

Film

Filmat më të mirë të vitit 2014

Ky vit pati prurje shumë të mira kinematografike. Disa prej tyre ishin origjinalë, ndërsa shumë të tjerë përshtatje nga më të ndryshmet. Për më tepër, financimi i tyre kapi shifra të larta dhe aktorët duken shumë të kënaqur me pagesat ...

Read More »

Historia e Kristës, trondit TIFF

Drama e femrave në Lindjen e Mesme vjen në filmin “9 vjeç shtatzënë”, i cili u shfaq dje në skenën e Tirana Film Festival “Dhembja nuk do të mbarojë asnjëherë… do të jetë gjithmonë aty…” Me sytë e përlotur nga ...

Read More »

Leksione skenari nga Katriel Schory

Tirana Film Festival, hap siparin nga data 3 deri më 9 nëntor Artisti i njohur izraelit, Katriel Schory, eksperti i EAVE, do të jetë i pranishëm tri ditë, gjatë Tirana International Film Festival, që hap siparin nga data 3 deri ...

Read More »