Home / Arte / Teater (page 4)

Teater

Kur burrat ndihen “seks i dobët”

“Mbroni shpellarin”, komedia me regji të Inis Gjonit, vjen sot në skenën e Teatrit Kombëtar, pas turneve në qytete të vendit Në shekullin XXI, nuk mund të quash vetëm femrat “Seks i dobët”. Ndërsa pabarazia gjinore dhe dominimi i burrave ...

Read More »

Ermonela Jaho rikthehet në TKOB

Sopranoja e njohur do drejtojë për tri ditë një masterklas Sopranoja e njohur, Ermonela Jaho, do të jetë e pranishme në Teatrin e Operës dhe Baletit më datat 10.11 dhe 12 mars për të marrë pjesë në masterklas-in që do ...

Read More »

Sekretet e familjes Adams

“Të çmendurit Adams”, quhet komedia muzikore që do të ngjitet më 5 mars premierë në skenën e teatrit eksperimental “Kujtim Spahivogli”. Një shfaqje ku preken mjaft tema universale, ndër të cilat më kryesorja është ajo e vlerave të familjes. Ku gjenden ...

Read More »

“Made in Albania”, dhe debati për teatrin

“Made in Albania”, Altin Basha dhe Stefan Çapaliku sjellin dramën shqipe në skenën e Teatrit Eksperimental “Kujtim Spahivogli” Luftar Paja – “Made in Albania” rikthen në teatër pas pesë vitesh aktorin Luftar Paja. Ajo çfarë është emocionuese për të është fakti ...

Read More »