Home / Arte / Teater (page 5)

Teater

Teatri Kombëtar, Pandi, Çuli dhe Mirela

Nga Altin Basha Pas ndodhisë së shëmtuar në ambientet e Teatrit Kombëtar, ku drejtori i institucionit u bë protagonist i një sherri me një gazetar kulture ose një spektator të “padisiplinuar”, qarkullojnë disa versione të ngjarjes. Në këtë pikë është ...

Read More »

Një “Rigoletto” plot nostalgji

Opera “Rigoletto” do të hapë sezonin artistik të Teatrit të Operës dhe Baletit më 21 janar. Vepra vjen nën regjinë e Nikolin Gurakuqit, i cili e vendos për herë të tretë në skenë këtë vepër, por këtë herë nën një ...

Read More »

Çehov, hap siparin e 2016-s në teatër

“Tri motrat” e Çehovit, premierë në janar në Teatrin Kombëtar nën regjinë e Hervin Çulit “Tri motrat”, komedia romantike e Çehov do të ngjitet premierë në janar në skenën e Teatrit Kombëtar nën regjinë e Hervin Çulit. Prej javësh regjisori ...

Read More »

Romanca e Puçinit rikthehet në TKOB

“La Boheme”, opera e Puçinit, këtë fundjavë në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit “La boheme” do të ngjitet në skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit në datat 22 dhe 24 dhjetor, ora 19.00. Historia e dashurisë mes ...

Read More »