Home / Arte / Muzike (page 4)

Muzike

“Don Giovanni” hap sezonin e TKOB

Opera “Don Giovanni”, opera me dy akte nga Mozart, do të hapë sezonin e ri artistik të Teatrit të Operës dhe Baletit. Ky produksion i cili është tërësisht i ri për sa i përket konceptit regjisorial, skenografik dhe kostumeve do ...

Read More »

Një udhëtim në viset e Servantesit

Bienalja “Netët e muzikës klasike” nga data 1-7 gusht në Durrës Me natën surrealiste do të hapë siparin bienalja “Netët e Muzikës Klasike” një aktivitet i cili prej vitit 2003 organizohet në qytetin e Durrësit. Këtë edicion së bashku me ...

Read More »