Home / Arte / Muzike (page 7)

Muzike

Të kthesh në muzikë vdekjen

Il Naufragio/ Opera kushtuar anijes shqiptare “Kater i Radës” që u mbyt në Otranto do të ketë premierën shqiptare në festivalin “Tirana open” në fillim të majit. Vepra e kompozuar nga artisti shqiptar, Admir Shkurtaj, është pritur me tone pozitive ...

Read More »

Rudina Ciko, në një koncert recital

Koncerti “Florilège Musical Francophone” quhet koncerti recital që do të mbahet sot në mbrëmje në Universitetin e Arteve i pianistes, Rudina Ciko, shoqëruar në violinë nga studenti Kristian Gusho. I konceptuar nga bashkëshorti i pianistes, Zhani Ciko, koncerti do të ...

Read More »

Dirigjenti francez Zielinski, në Tiranë

Koncerti Aurelien Azan Zielinski, një nga dirigjentët më të njohur francezë, do të jetë sot në Tiranë, për të dirigjuar Koncertin e Orkestrës Simfonike të Radio Televizionit Publik Shqiptar. Koncerti është pjesë e “Pranverës frankofone” dhe do të zhvillohet sot ...

Read More »