Home / Kryeartikull (page 10)

Kryeartikull

Zgjedhjet: E mira, e keqja, e shëmtuara!

Nga Lutfi Dervishi Zgjedhjet e mira janë zgjedhjet ku njerëzit përveç votimit edhe zgjedhin. Zgjedhjet e mira janë zgjedhjet ku votuesit e mirinformuar vendosin t’i besojnë drejtimin e qytetit, kandidatit që mendojnë se do të sjellë ndryshim, se do të ...

Read More »

Fundi i keq i Sali Berishës

Me Sali Berishën e kam vetëm një problem. Jo mbi ato që i thotë për mua dhe Kosovën, por për faktin pse atij ende i duhet Kosova – dhe unë. Jemi në një kohë kur datat historike kanë arritur me ...

Read More »

Ne dhe Europa përtej një rezolute

Para disa ditësh, parlamenti holandez votoi në shumicë një rezolutë ku i kërkohet BE të pezullojë regjimin e lëvizjes së lirë në BE të qytetarëve nga Shqipëria. Më shumë se sa një lajm i keq për Shqipërinë, ky është një ...

Read More »

Gent Caka si Edon Zhegrova

Nga: Ermal Mulosmani Gent Cakaj është Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë.  28 vjeçari me origjinë nga Prizreni, i edukuar në Kosovë (edukimi bazë) dhe diplomuar në Central Europian University në Budapest, ka punuar si këshilltar i ...

Read More »

Lulzimit, nuk ka kush ti shkruaj!

Nga Mero Baze Zëvendës ndihmës sekretari i Shtetit për Evropën, Matthew Palmer, nuk është në Tiranë për krizën e opozitës. Kjo nuk do tia vlente të nënvizohej, sikur Lulzim Basha të mos përpiqej ta paraqiste dhe vizitën e tij në ...

Read More »