Home / Kryeartikull (page 5)

Kryeartikull

Kur Luli kthehet (më në fund) në shtëpi

Nga Skënder Minxhozi Opozita ka vendosur të rikthehet në tryezën e dialogut me qeverinë, pas insistimit të OSBE dhe kreut të saj në Tiranë Borchardt, për një raund bisedimesh për reformën zgjedhore. Megjithëse flitet për një pjesëmarrje në nivel ekspertësh, ...

Read More »

Zagari i fjalës së blerë

Ermal Mulosmani Është shumë e vështirë në këtë vend të shkruash në një media diçka e mos të marrësh epitetin nga pas. “Për kë shkruan ky” – duket sikur dëgjoj jehonën e zërave nëpër kafenera? Medemek kush e financon, cila ...

Read More »

Tri lexime të John Boltonit

Veton Surroi   Porosia për “korrigjimin e kufijve” të Kosovës nga Washingtoni erdhi nga njeriu, i cili ishte kundër pavarësisë së Kosovës. Por ka edhe më shumë se kaq… 1. Në fund të gushtit, pas shumë supozimeve, erdhi paralajmërimi i një ...

Read More »

Letër publike kreut të opozitës

I nderuar z, Basha! Po ju drejtohem publikisht, në përpjekje për tërhequr edhe të tjerë në një diskutim, besoj të nevojshëm. Opozita është duke këmbëngulur që të mbahen zgjedhjet vendore në 13 tetor, sipas datës së dekretuar nga Presidenti i ...

Read More »