Home / Kryeartikull (page 7)

Kryeartikull

Tri lexime të John Boltonit

Veton Surroi   Porosia për “korrigjimin e kufijve” të Kosovës nga Washingtoni erdhi nga njeriu, i cili ishte kundër pavarësisë së Kosovës. Por ka edhe më shumë se kaq… 1. Në fund të gushtit, pas shumë supozimeve, erdhi paralajmërimi i një ...

Read More »

Letër publike kreut të opozitës

I nderuar z, Basha! Po ju drejtohem publikisht, në përpjekje për tërhequr edhe të tjerë në një diskutim, besoj të nevojshëm. Opozita është duke këmbëngulur që të mbahen zgjedhjet vendore në 13 tetor, sipas datës së dekretuar nga Presidenti i ...

Read More »

“Volta vult velt”

Fjala është për atë çështjen e “komisionit ndërkombëtar”, që kryebashkiakja e Shkodrës, zonja Voltana Ademi, e paska shpallur si të vetmin “institucion” legjitim, të cilit ajo mund t’i dorëzojë qeverisjen e qytetit. Deklarata, me ndonjë përjashtim domethënës, duket se ka ...

Read More »

Po lind Republika anti-perëndimore e Shqipërisë

Shqipëria duhet t’i japë shpejt zgjidhje krizës presidenciale, jo aq për ndonjë rëndësi të Ilir Metës brenda vendit, se sa për imazhin qesharak që po i jep Shqipërisë, duke përfaqësuar një “Shqipëri paralele” anti-perëndimore dhe anti-kosovare nga Republika zyrtare e ...

Read More »

     T’ja  fusësh vetes!

Nga Stiljan DEDJA Zgjedhjet e 30 Qershorit  treguan, që opozita shqiptare me në krye partinë demokratike,  kanë ndjekur besoj, një rrugë të gabuar, apo strategji jo efikase për arritjen e fitores dhe realizimit të objektivit  të saj. Ajo tashmë ka ...

Read More »