Home / Teknologji (page 25)

Teknologji

Si i zgjedh Facebook kujtimet tuaja?

E dini opsionin e Facebook, “Në këtë ditë” (On this day)? Sigurisht që po, pasi shumë prej nesh janë kurioze të dinë se çfarë kanë postuar në vitet e mëparshme në rrjetet sociale, që shpesh na bëjnë të qeshim apo ...

Read More »

Youtube Connect “live” për të gjithë

Në tregun e rrjeteve sociale që ofrojnë shërbimin e transmetimit të videove të drejtpërdrejta ndodhen dy kompani dhe një e tretë synon të hyjë fuqishëm. Bëhet fjalë për Youtube që kërkon të ofrojë shërbimin “direkt” për çdo përdorues të vetin. ...

Read More »

Çfarë duhet të dini për Messenger?

Kush përdor Messenger e Facebook? Vetë kompania do tju përgjigjej se çdo muaj janë 800 milionë përdorues aktivë dhe dërgohen plot 9.5 miliardë foto. Zakonisht ai përdoret për njerëzit që nuk kanë numrat e telefonit të njëri-tjetrit. Por ja disa ...

Read More »

Prilli, koha më e mirë për Android

Bota e smartphone-ëve Android është shpesh kaotike dhe e paorganizuar, por duket se këtë vit në muajin prill do të dalin llojet e reja të telefonëve me këtë sistem operativ. Gjashtë muaj pasi Google publikoi Android Marshmallow të gjitha pajisjet ...

Read More »

Edhe Facebook heq dorë nga BlackBerry

BlackBerry thotë se është ‘shumë i zhgënjyer’ nga vendimi i Facebook për të mos mbështetur më aplikacionin e tij. Kjo do të thotë se përdoruesit e BlackBerry duhet të përdorin versionin mobile apo faqen e internetit për të hyrë në ...

Read More »

Zyrtare, njihuni me iPhone SE

Apple ka publikuar të hënën iPhone SE e shumëpritur si dhe iPad më të vogël, që është ndryshe nga të tjerët. E në fakt në prezantim u përzje politika me teknologjinë, para përballjes zyrtare të kompanisë kaliforniane me FBI në ...

Read More »