Home / Teknologji (page 28)

Teknologji

HTC 10 do të publikohet në prill

Në ditën e fundit të Kongresit Botëror të Telefonëve, HTC ka publikuar versionin telefonit të tij të fundit, që do të dalë në prill. Evan Blass na jep një pamje të telefonit të ri, HTC 10. Pamjet tregojnë versionin e ...

Read More »

iPhone 7, më i hollë se 6-a

Telefoni i ardhshëm iPhone i gjigantit teknologjik Apple do të jetë i hollë aq sa edhe pajisja tjetër e kësaj kompanie, iPod Touch. Faqet e specializuara teknologjike raportuan se iPhone 7 do të jetë 1 milimetër më i hollë se ...

Read More »

Arma që do shpëtojë Tokën nga asteroidët

Shkencëtarët kanë ndërtuar armën e fundit fantastiko-shkencore që do të përballojë asteroidët. Sistemi njihet si një DE-STAR (Directed Energy System for Targeting of Asteroids and ExploRation). Ajo do të përdorë rrezet lazër për të ndërvepruar me shkëmbinjtë hapësinor. Si koncept ...

Read More »

“Do të paguaj me Google”

Shumë shpejt njerëzit do të paguajnë për gjërat që blejnë me fytyrën e tyre. Google është duke testuar portofolin tonë dixhital duke mos na kërkuar të nxjerrim telefonin Android nga xhepi. Pagesa do të bëhet thjesht me njohjen e fytyrës ...

Read More »

iPhone SE nuk do të ketë 3D “touch”

Foto të tjera janë shpërndarë online të telefonit iPhone “mini” që tregojnë ekranin e këtij të fundit. Fotot dëshmojnë se ky telefon nuk do të ketë 3D “touch” ashtu sikurse telefoni më i shitur 6S. Apple pritet të prezantojë telefonin ...

Read More »

Selfie transformohet në vizatim

Një selfie mund të transformohet në vizatim falë një roboti të vogël. Quhet Ioio. Ai ka një formë trekëndore, dhe është krijuar nga Creative Labs i Google. Ioio është i aftë të realizojë një skicë me laps, duke nisur nga ...

Read More »