Home / Teknologji (page 30)

Teknologji

FBI sfidon kompaninë Apple

Masakra e San Bernardinos në Kaliforni është kthyer në mollë sherri mes FBI-së dhe Apple-it. Byroja Federale e hetimit kërkon kodin e telefonit iPhone të vrasësit, por kolosi i teknologjisë refuzon me argumentin se një lëshim i tillë përbën një ...

Read More »

Pajisjet teknologjike po ndotin ambientin

Rezultatet e një kërkimi të Agjencisë gjermane të Mjedisit tregojnë se pajisjet teknologjike nuk kanë jetëgjatësinë që duhet të kishin, ndërsa edhe njerëzit fiksohen me modelet e reja. “Shumë pajisje kanë jetën e shkurtër dhe nga pikëpamja ekologjike kjo gjë ...

Read More »

“Smartphone” për vetëm 7 dollarë

Tregu i telefonave inteligjentë është bërë i ashpër dhe numri i kompanive, sidomos atyre nga Azia është rritur ndjeshëm në pesë vitet e fundit. Sigurisht, Samsung dhe Apple ruajnë hegjemoninë e tyre duke ofruar aparate të një cilësie të lartë, ...

Read More »

Pamjet e para të Galaxy S7

Android Authority ka publikuar pamjet e reja të telefonit të ardhshëm të Samsung, S7 dhe S7 Edge që pritet të publikohen më 21 shkurt. Blogu ka publikuar disa foto dhe një klip të vogël se si do të jetë telefoni ...

Read More »

Bie çmimi i Apple Watch

Nëse keni planifikuar që të bleni orë smart të kompanisë Apple, atëherë keni mundësinë më të mirë tani, pasi shumë prej pikave ku shiten këto pajisje kanë ulur ndjeshëm çmimet e tyre. Best Buy dhe Target kanë ulur për 100 ...

Read More »

BBC 3 kalon në transmetim online

Kanali BBC 3 ka transmetuar natën e tij të fundit si një kanal televiziv, pasi tashmë do të transmetohet vetëm online. Programet dhe përmbajtjet e tjera si animacioni dhe filmat me metrazh të shkurtër tashmë do të jenë në dispozicion ...

Read More »