Home / Teknologji (page 41)

Teknologji

Turqia bllokon edhe Reddit

Qeveria turke ka bllokuar edhe adresën e Reddit. Përdoruesit raportuan mbrëmjen e të hënës fillimisht se nuk mund të hynin në rrjetin social. Teksa nuk dihet ende se sa do të zgjasë ky bllokim. Një faqe e internetit e qeverisë ...

Read More »

Fjala e vitit? Është një emoji

Fjala e vitit 2015 është një emoji, që në shpjegim do të thotë “fytyra me lot gëzimi” që shpesh përdoret për të treguar se “po qesh me lot”. Është Oxford Dictionary ajo që për herë të parë zgjedh një pitogramë ...

Read More »

Facebook, video 360 gradë në iPhone

Pas publikimit të shtatorit të kaluar për kompjuter dhe pajisjet Android, videot 360 gradë të Facebook do të jenë dhe për iPhone. Kështu bën të ditur rrjeti social, duke shpjeguar se filmimet do të testohen në fushën e reklamave. Për ...

Read More »

YouTube Music, sfidon Apple dhe Spotify

Google, ose më mirë kompania Alphabet, sfidon Spotify dhe Apple në muzikën in streaming. Shoqëria ka publikuar për momentin vetëm në SHBA aplikacionin YouTube Music. Ajo do të jetë një farë kanali televiziv që do të transmetojë vetëm video muzikore ...

Read More »

Selfie i të ardhmes është 3D

Nëse po prisni që trendi i selfie-t të zbehet, e keni gabim. Teksa selfie vazhon të dominojë platformat e rrjeteve sociale, një aplikacion i ri sjell selfie në botën tre dimensionale. Kompania zvicerane, Dacuda, sapo ka publikuar aplikacionin që përdor ...

Read More »