Home / Teknologji (page 62)

Teknologji

“Bli” edhe në YouTube…

Pas vendosjes së butonit “Buy” në faqen e vetë të kërkimit, gjiganti Google do të bëjë “pazar” edhe me përdoruesit, teksa shikojnë video në YouTube. Kompania ka fuqizuar publicitetin që shfaqet para filmimit, duke u lejuar bizneseve të vendosin detaje ...

Read More »

Një smartphone për… qenin

Një kompani e quajtur DogTelligent ka krijuar një qafore që ka gjithçka që mund të prisni nga një smartphone… por është për qenin tuaj. Ajo i jep mundësinë pronarit të gjurmojë dhe të komunikojë me kafshën e tij kur nuk ...

Read More »

“Solitaire” mbush 25 vjeç…

Microsoft feston 25-vjetorin e lojës mjaft popullore “Solitaire”, pjesë e sistemit operativ Windows. Kolosi i Redmond, laboratori i kërkimit të Microsoft, ka organizuar dy turne, ku i pari u dedikohet punonjësve të kompanisë. Ndërsa i dyti, do të nisë në ...

Read More »

Tim Cook: Apple ndryshoi jetën time

“Luftoni padrejtësitë, në çdo formë”. Administratori i deleguar i Apple u drejtohet studentëve të Universitetit “George Washington”, në një dalje të rrallë në publik dhe u bën apel të luftojnë për atë në të cilën besojnë. Kjo dalje tregon përfshirjen ...

Read More »

Samsung vs Apple, reduktohet vlera e dëmit

Vendimi që detyron kompaninë Samsung t’i paguajë plot 930 milionë dollarë kompanisë Apple për shkelje të patentave, do të reduktohet. Sipas agjencisë Bloomberg, në vendimin e Gjykatës së Apelit të qarkut Federal, thuhet se Samsung ka shkelur disa patenta mbi ...

Read More »