Home / Teknologji (page 8)

Teknologji

“BlackBerry” lançon “DTEK60”

Pasi njoftuan se nuk do të prodhojnë më telefona, por vetëm programe “software”, “Blackberry” ka nxjerrë në treg telefonin më të ri “Android”, duke i dhënë fund një epoke të vjetër të prodhimit të këtyre pajisjeve. Modeli i ri “DTEK60” ...

Read More »

Videolojërat ju ndihmojnë të gjeni punë

Nuk besoj se ju ndodh ndonjëherë që shefi tju kërkojë të luani Monopoly apo Minecraft? Por Claire Woodcock, menaxhere strategjish në agjencinë dixhitale, Razorfish thotë se: “Të rriturit nuk kanë asnjë ndryshim nga fëmijët në mësimin e gjërave përmes lojës”. ...

Read More »

Google do ju tregojë kur rritet çmimi

Google Flights, shërbimi i Big G që të jep mundësinë të kërkosh fluturime ajrore dhe të krahasosh çmimet e kompanive të ndryshme, do të bëhet më inteligjent. Aplikacioni do të lajmërojë përdoruesit kur do të rritet çmimi për biletat për ...

Read More »

“HoloLens” mbërrin në Britani

Pas tregut amerikan, “HoloLens” i Microsoft mbërriti në atë britanik dhe ashtu si në SHBA, edhe këtu synon tërheqjen vetëm të sipërmarrjeve dhe jo konsumatorin në masë. “HoloLens” doli në shitje në Shtetet e Bashkuara në muajin mars të këtij ...

Read More »

Si do jetë pamja e re e iPhone 8

Apple po punon shumë për dizajnin e ri të iPhone 8. Gjenerata e ardhshme duket se do të ketë një ekran sa e gjithë pajisja. Kompania e Kupertinos ka regjistruar një unmër patentah që tregojnë se është duke kërkuar për ...

Read More »

Agonia e BlackBerry

Blackberry pranon se ndodhet në një periudhë të vështirë, por refuzon të komentojë si mbyllje e markës deklaratën e nxjerrë po vetë për ndalimin e prodhimit të produkteve të tij. Alex Thurber, që drejton sektorin e prodhimit të kompanisë kanadeze, ...

Read More »

Galaxy Note 7 evakuon edhe avionin

Një avion i Southwest Airlines në SHBA gati për tu nisur, është evakuar në aeroportin e Louisville për shkak të tymit që dilte nga një telefon Samsung. Kompania koreanojugore, kompania ajrore dhe Aviacioni Federal amerikan nuk e kanë konfirmuar ende ...

Read More »

Pesë vjet pa Steve Jobs

Pesë vjet më parë, pak javë pasi i kaloi drejtimin e kompanisë pasaardhësit të tij Tim Cook, gjeniu vizionar i Apple, Steve Jobs do të shuhej nga një tumor në pankreas. Intuitat e tij sollën një kapitull të ri në ...

Read More »