Home / Teknologji (page 9)

Teknologji

Facebook nxjerr Messenger Lite

Facebook ka nxjerrë një tjetër version të Messenger për biznesin pasi synon të hyjë në tregjet ndërkombëtare. Sipas Reuters Messenger Lite, i cili përdor më pak internet, është projektuar të punojë në zonë me lidhje të dobët interneti si Kenia, ...

Read More »

iPhone 8 pritet të jetë ndryshe

iPhone 7 sapo ka dalë në treg dhe Apple ka nisur të korrë frutet e punës së saj dhe konkurrenca e shtyn kompaninë që të mendojë më shpejt për pajisjen pasaardhëse. Dhe pajisja pasaardhëse është iPhone 8, që sipas forumeve ...

Read More »

Edhe flokët në 3D

L’Oreal është një ndër kompanitë më të njohura në fushën e kozmetikës dhe të paktë janë ata që në të paktën një rast nuk kanë konsumuar një produkt të saj. Por duket se kompania franceze kërkon të revolucionarizojë këtë sektor ...

Read More »

Fundi i epokës BlackBerry

Tani është fundi i një epoke për BlackBerry. Kompania, e njohur për prodhimin e celulareve me tastiere fizike dhe jo me “touch”, ka vendosur të ndalojë prodhimin e tyre. BlackBerry ka thënë se do të mbështesë kompanitë partnere duke ndërmarrë ...

Read More »

“Pokemon Go” bie nga froni

Loja “Pokemon Go” nuk është më mbreti i aplikacioneve. “Sensor Tower”, e cila është platform kryesore e analizave mbi aplikacionet, raportoi në një postim se loja që qëndroi në vend të parë për 74 ditë si aplikacioni me përdorimin më ...

Read More »

“Twitter” nis tratativat për shitjen

Kompania “Twitter Inc.” ka nisur bisedimet me disa kompani teknologjike për të shqyrtuar mundësinë e shitjes së saj. Lajmi është bërë i ditur nga një person me njohuri mbi këtë zhvillim këtë të premte, teksa rrjeti social është përballur me ...

Read More »

Snap (pa chat) në gjurmët e Google

Ndoshta nuk kanë teknologjinë e Google, por është hapi i parë i kompanisë drejt prodhimit të pajisjeve teknologjike dhe pritshmëritë janë të mëdha. Snapchat prezantoi syzet e pajisura me kamera nga të dyja anët, që pritet të hidhen në treg ...

Read More »