Home / Kronika (page 11)

Kronika

Shkon në tre numri i viktimave në Mat

Sherri për motive të dobëta në fshatin Shëlli në Macukull të Matit, përfundoi me tre të vrarë dhe dy të plagosur. Mësohet se agresori është identifikuar si Kujtim Koxha, banor i fshatit Shëlli. 51 vjeçari  u kap nga policia duke ikur ...

Read More »

Marku pret ish-zv.prokurorin e Përgjithshëm të Rusisë

Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku priti sot në një takim ish-zëvendësprokuror i Përgjithshëm i Rusisë dhe njëkohësisht zëvendëspresident i Shoqatës Ndërkombëtare të Prokurorëve, Aleksandër Zvjagincev. Ambasada Ruse thekson se  “gjatë qëndrimit të tij në Tiranë, juristi, historiani, shkrimtari dhe regjisori ...

Read More »