Home / Kronika (page 2)

Kronika

Veliaj prezanton portalin e transparencës

Bashkia e Tiranës ndërmerr një tjetër hap drejt përmirësimit të shërbimit ndaj qytetarëve dhe rritjes së transparencës. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj prezantoi sot projektin “Open Data”, një portal i transparencës për Bashkinë e Tiranës, ku të gjithë ...

Read More »

Protestojnë punëtorët e hekurudhave

Punonjës të Hekurudhës Shqiptare janë nisur në drejtim të Tiranës për të protestuar para Ministrisë së Transporteve, në mbrojtje të të drejtave të tyre. Punonjësit e linjave të hekurta përballen me paga minimale dhe kushte të mjerueshme pune, ndërsa vendet ...

Read More »

Reshjet e shiut, përmbytet Vlora

Reshjet e shiut kanë sjellë mjaft probleme në qytetin e Vlorës, ku disa akse rrugore janë mbuluar nga uji. Janë disa lagje të qytetit bregdetar, ku pavarësisht se asfalti është i ri, kanë ende probleme në ditë të tilla. Reshjet ...

Read More »