Home / Kronika (page 30)

Kronika

Shqipëri-Itali, llogari të hapura

Barazimi 1-1 i Italisë me Maqedoninë mbrëmjen e shkuar, ka komplikuar akoma më shumë situatën e “axurrëve” për kualifikim në “play off”-in e Botërorit Rusi 2018-të.Tashmë skuadra e Venturës do të vijë në Shkodër ende me llogari të pambyllura. Megjithatë ...

Read More »

Takimi për planin vendor të Himarës

Ashtu siç ishte rënë dakord pas takimit të zhvilluar një javë më parë në Vlorë, sot pritet të mbahet një tjetër takim mes banorëve të Himarës, kryetarit të Bashkisë Jorgo Goro dhe ministrave Damian Gjuknuri dhe Mirela Kumbaro, lidhur me ...

Read More »