Home / Kronika (page 5)

Kronika

Kush janë turqit e laboratorit të Hasit?

Policia ka arrestuar 5 persona për laboratorin e heroinës në Has, që dyshohet se ishin punonjës. Ndërkohë, në kërkim janë dy shtetas turq. Bëhet fjalë për Iskënder Sale, i datëlindjes 1983, dhe Nejdet Cerusoglu, i datëlindjes 1969. Këta shtetas janë ...

Read More »

Kërkohej në Itali, arrestohet në Kavajë 54-vjeçari

Arrestohet përkohësisht një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Specialistët e Hetimit të Krimeve pranë Komisariatit të Policisë Kavajë, bën arrestimin provizor të shtetasit:  Liman Beu, 54 vjeç, banues në Kavajë. Beu është person i shpallur ...

Read More »